just want to stay with you__kotori

Temat: Krótki opis...
Ucze się dopiero niecały rok angielskiego i niewiem jak mam to przetłumaczyć.Proszę jak byście mogli mi przetłumaczyć na angielski opis o św.Wielkanocnych....prosze o pomoc...

Święta Wielkanocne w moim domu to sianie wielkanocnej rzeżuchy,
malowanie jajek,wysyłanie kartek świątecznych.
Posiadamy ciągłość tradycji światecznych i nasze symbole to:
koszyk wielkanocny ze święconką,pisanki,baranek,wierzbowe bazie.
Co roku z całą rodziną wspólnie farbujemy pisanki,pieczemy ciasta i
przygotowywujemy śniadanie wielkanocne...
Niedziela Wielkanocna to pierwszy dzień świąt wielkanocnych.
W tym dniu w godzinnach porannych idziemy na uroczystą rezurekcję.
Po powrocie do domu w gronie rodzinnym zasiadamy do uroczystego śniadania
wielkanocnego,które zaczyna się od składania życzeń i dzielenie się
święconką z koszyczka.
Na stole znajdują się jaja,wędliny,wielkanocne baby i mazurki.
Stoły zdobione są bukietami z bazi i pierwszyxh wiosennych kwiatów.
Poniedziałek Wielkanocny to drugi dzień świąt Wielkiejnocy.
W polskiej tradycji tego dnia polew sie dla żartów wodą rodzinę i
znajomych.

Bardzo was prosze przetłumaczcie mi to bo mi samej się nie udaje i po prostu mam mały zasób słów...
Źródło: forumnasze.pl/viewtopic.php?t=10931Temat: Szukam, Sprzedam, Zamienię, Reklama, Pomocy!
Witam wszystkich.

Muszę przygotować (w języku angielskim) prezentację na dowolnie wybrany temat z listy:

- I zestaw: "Święta państwowe, kościelne i lokalne w krajach anglojęzycznych" np. Święto Dziękczynienia, (z wyjątkiem Bożego Narodzenia i Wielkanocy),
- II zestaw: "Styl życia mieszkańców obszaru anglojęzycznego w wybranym okresie historycznym (np. moda, model rodziny, czas wolny, warunki mieszkaniowe itp.)

Może ktoś z was ma jakieś materiały (linki, opisy itp.) które ułatwiłyby mi to zadanie? Oczywiście tekst powinien być po angielsku.

Liczę na pomoc :piwo:
Źródło: forum.legialive.pl/showthread.php?t=322


Temat: Opis pogody i zwyczaje świąteczne w Polsce
Mam opisać w kilku zdaniach pogodę... jaka panuje na zewnątrz. [po angielsku oczywiście] xD
Może być coś takiego, że jest pochmurnie.. itd..

A także opisać jak obchodzimy święta.. np. Bożego narodzenia lub Wielkanoc..

Z góry dzięki
Źródło: etranslator.com.pl/viewtopic.php?t=1197


Temat: [1] Fragment książki "Jeźdźcy z piekieł"
Więcej o samej książce:

HELLEQUIN. JEŹDŹCY Z PIEKIEŁ

Tytuł: Hellequin. Jeźdźcy z piekieł
Autor: Bernard Cornwell
Tytuł oryginału Harlequin
Wymiary 145 x 205 mm
Liczba stron 400
Okładka Miękka ze skrzydełkami
ISBN 978-83-89700-75-9
EAN 9788389700759
Cena detaliczna 34,90 zł
Wydanie Pierwsze
Data wydania październik 2008
Wydawca Instytut Wydawniczy ERICA


Hellequin. Jeźdźcy z piekieł to powieść historyczna z okresu późnego średniowiecza, pierwszy tom trylogii o przygodach angielskiego łucznika w trakcie wojny stuletniej.
Thomas z Hookton, wiedziony żądzą zemsty za śmierć rodziny przyłącza się do angielskiej armii walczącej z Francuzami. Kulminacja następuje w trakcie bitwy pod CrĂŠcy w 1346 roku.
Batalie, pościgi oraz miłość stanowią kanwę tej znakomitej powieści, która wspięła się na wysokie miejsca list bestsellerów w Anglii i USA.

Spokojna wigilijna noc Świąt Wielkanocnych 1342 roku w niewielkiej rybackiej wiosce Hookton, leżącej na południowym wybrzeżu Anglii zostaje zakłócona krwawym najazdem francuskich piratów. Jednym z nielicznych ocalałych mieszkańców jest Thomas, młody adept łucznictwa.
Napaść ta jest początkiem serii zdarzeń, które łączą się w ekscytujący sposób z historią rodziny bohatera. Krok po kroku dociera on do niezwykłych tajemnic, wiążących jego ród z mitycznym Graalem. Wędrując razem z Thomasem z Hookton, poznajemy historię początkowej fazy Wojny Stuletniej, której finałem była słynna bitwa pod CrĂŠcy, stoczona w 1346 roku.
Dzięki tej powieści czytelnik dowiaduje się, dlaczego łucznicy angielscy zdominowali na długie lata ówczesny sposób prowadzenia walk i mimo znacznej przewagi liczebnej Francuzów, zepchnęli ich do desperackiej obrony.
Hellequin. Jeźdźcy z piekieł to kolejna książka pióra Bernarda Cornwella, autora bestselerowej serii powieści o kampaniach Richarda Sharpe’a oraz trylogii o królu Arturze: Zimowy monarcha, Excalibur, Nieprzyjaciel Boga.


ROZSZERZONY OPIS KSIĄŻKI

Wojna stuletnia, w początkach której rozgrywa się akcja powieści Bernarda Cornwella „Hellequin. Jeźdźcy z piekieł“ nie była tylko konfliktem dwóch monarchów, czy początkiem zmierzchu feudalizmu, ale również starciem narodów, wielkich grup szarych, zwykłych ludzi, którzy ruszali na wojnę w poszukiwaniu przygód, pieniędzy czy zemsty.
Jedną z takich postaci jest bohater książki, Thomas z Hookton, syn skromnego proboszcza. Zaskakujący napad piratów na jego rodzinną wioskę, na południowym wybrzeżu Anglii, wpłynął bardzo mocno na los bohatera. Nie chcąc pozostać sam na pogorzelisku i chcąc wywrzeć zemstę na napastnikach, wstępuje w szeregi zaciężnych łuczników angielskich. Dalsze losy kierują go oczywiście do królestwa Francji, bo tam głównie toczy wojna.
Życie w XIV wieku obfituje w okrucieństwa, ale i także namiętności, a Thomasowi udaje się odnaleźć miłość pośród bitewnego zgiełku. Razem z jego dziejami poznajemy szeroką galerię postaci, jakie zapełniały średniowieczną Europę. Autor książki opisując często mało znane fragmenty tej wojny, przedstawia nam szlachetnych królów i książąt, których galanteria i perfidia, wywołują u nas, współczesnych, śmiech, pełnych kurtuazji rycerzy, którzy za maską dworności kryją drapieżną zachłanność i prymitywną kulturę, zwykłych rabusiów i morderców, którzy często stanowili trzon ówczesnych armii. W tym świecie kapłani nie wahają się włączać do walk i zabijać przeciwników, powołując się na wolę boską. Tu nie ma miejsca dla kryształowych postaci, gdy nawet święci są podrabiani. Jest to brutalny świat wojny, która różni się od współczesnych konfliktów tylko zaawansowaniem środków technicznych, ale nie zaciętością. Na tle tych dramatycznych wydarzeń poznajemy dalsze dzieje wędrówki naszego bohatera, w trakcie której odkrywamy mroczą przeszłość rodu Thomasa z Hookton, mocno związaną z tajemniczym Graalem i zagładą herezji katarskiej.
Wszystkie wydarzenia z powieści są zgodne z prawdą historyczną, a XIV wieczne życie jest odmalowane z wyjątkową wiernością. Bernard Cornwell jest znakomitym batalistą, a jego opisy zmagań są tak przekonywujące że słychać świst słynnych strzał którymi łucznicy, po raz pierwszy w historii byli w stanie pokonać rycerstwo.
Ta powieść to naprawdę znakomite powiązanie historii z fabułą godną najlepszych książek sensacyjnych."
Źródło: strategie.net.pl/viewtopic.php?t=6143